Poslední procházka v okolí Martiňáku, foto před hotelem, schovávaná v lese.
Našli jsme i mloka skvrnitého.
Matka příroda s lesními skřítky nám poděkovali za pomoc a za krásné domečky. Dostali jsme i odměnu, ale museli jsme si ji najít pod stromečkem v lese.
Pohráli jsme si ještě na hřišti, zařádili na závěrečné diskotéce.
Teď už se těšíme domů. Určitě budeme mít na co vzpomínat.
Závěrečné foto zde
pátek 6. května 2016
čtvrtek 5. května 2016
Martiňák 5.5.2016
Měli jsme výletní den. Naším cílem byla stezka korunami stromů Beskydské nebe ve Frenštátě pod Radhoštěm. Bylo sice chladněji, ale výlet jsme si hezky užili. Vyšlápli jsme si 428 schůdků vedle skokanských můstků. Prošli jsme si pár zastavení naučné stezky, včetně chodníčku "bosou nohou", viděli jsme hezkou dřevěnou zvoničku. Pak nás čekala zajímavá procházka korunami stromů s pěkným výkladem.
Po návratu z výletu jsme si dali výborný oběd - borůvkové knedlíky!!! Byly skvělé.
Trošku jsme si odpočinuli a znovu jsme vyrazili do lesa. Matka příroda nás prosila, abychom jí pomohli vyčistit les od věcí, které tam nepatří. Prověřili jsme si svou paměť. Taky jsme si dostavěli domečky. A všem se moc povedly!!!
Večer jsme si pošmákli na špekáčkách, zazpívali si a naučili se nové hry.
Budeme spát jako miminka.
foto zde
Po návratu z výletu jsme si dali výborný oběd - borůvkové knedlíky!!! Byly skvělé.
Trošku jsme si odpočinuli a znovu jsme vyrazili do lesa. Matka příroda nás prosila, abychom jí pomohli vyčistit les od věcí, které tam nepatří. Prověřili jsme si svou paměť. Taky jsme si dostavěli domečky. A všem se moc povedly!!!
Večer jsme si pošmákli na špekáčkách, zazpívali si a naučili se nové hry.
Budeme spát jako miminka.
foto zde
středa 4. května 2016
Martiňák 4.5.2016
Smajlíka za dopoledne bez rozesmání dnes vyzkoušeli další. Ti, kteří ho včera získali, se dneska na fotkách z učebny už "culí".
Svůj velký den dnes měla Linda - oslavili jsme s ní narozeniny. Dali jsme si pěkně do nosu - moučníček, šampíčko, prostě bájo!!!!
Dopoledne jsme dali turnaj v kuličkách. Všechny nás to chytlo. Takhle si teda hráli naši rodiče? Bezva hra!! Výherci získali pytlík s kuličkami, ať mohou doma pokračovat.
Po odpoledním klidu jsme se nenechali odradit mlhou a chladějším počasím a vyrazili za zkouškou důvěry a důvtipu. Není snadné orientovat se podle navigace kamaráda a nic nevidět. Ale všichni to zvládli na výbornou.
Večer jsme si vymodelovali něco na památku a teď už se těšíme na zítřejší výlet.
Koukněte na foto
Svůj velký den dnes měla Linda - oslavili jsme s ní narozeniny. Dali jsme si pěkně do nosu - moučníček, šampíčko, prostě bájo!!!!
Dopoledne jsme dali turnaj v kuličkách. Všechny nás to chytlo. Takhle si teda hráli naši rodiče? Bezva hra!! Výherci získali pytlík s kuličkami, ať mohou doma pokračovat.
Po odpoledním klidu jsme se nenechali odradit mlhou a chladějším počasím a vyrazili za zkouškou důvěry a důvtipu. Není snadné orientovat se podle navigace kamaráda a nic nevidět. Ale všichni to zvládli na výbornou.
Večer jsme si vymodelovali něco na památku a teď už se těšíme na zítřejší výlet.
Koukněte na foto
úterý 3. května 2016
Martiňák 3.5.2016
Třetí den je skoro za námi. Dnešek byl lehce odpočinkový. Po ranních školních úkolech jsme našli další dopis Matky přírody. Šli jsme na louku a sbírali různé "lesní plody"(lístečky), aby zbytečně neuhnily. Pak jsme si odpočinuli u stavění domečků. Některé děti si dneska vzaly Smajlíka, což znamenalo, že se po nějakou dobu vůbec neusmějí. Určitě poznáte podle fotek, kdo to byl.
Odpolene jsme po venkovní svačince zase sportovali na hříšti. Dalším úkolem bylo pomoct uhlídat stromům na větvích poslední listy, aby podzim nepřišel tak brzy.
Hodně radosti nám udělala i bohatá pošta!! Děkujeme!!!!
Veselé foto zde
....a večer nás čekala Stezka odvahy. Zvládli jsme ji dobře, někteří samostatně, někteří ve skupince. Ti menší měli překvapivě více odvahy.
Odpolene jsme po venkovní svačince zase sportovali na hříšti. Dalším úkolem bylo pomoct uhlídat stromům na větvích poslední listy, aby podzim nepřišel tak brzy.
Hodně radosti nám udělala i bohatá pošta!! Děkujeme!!!!
Veselé foto zde
....a večer nás čekala Stezka odvahy. Zvládli jsme ji dobře, někteří samostatně, někteří ve skupince. Ti menší měli překvapivě více odvahy.
pondělí 2. května 2016
Martiňák 2.5.2016
Ráno bylo dneska chladnější, ale po svačince se vylouplo sluníčko a my jsme vyrazili do terénu. Našli jsme druhý dopis Matky přírody. Pomáhali jsme včelkám nasbírat pylová zrníčka, abychom opylili květy a mohly z nich vyrůst plody. Na zrníčkách nás čekala taky spousta příkladů. Ale počítalo nám to venku jedna radost.
Odpoledne jsme trošku sportovali. Na procházce jsme si nasbírali přírodniny, ze kterých jsme tvořili krásné obrázky lesních zvířat.
Všem se nám tu líbí a taky nám chutná. Určitě vám pak budeme vyprávět.
Koukněte se
Odpoledne jsme trošku sportovali. Na procházce jsme si nasbírali přírodniny, ze kterých jsme tvořili krásné obrázky lesních zvířat.
Všem se nám tu líbí a taky nám chutná. Určitě vám pak budeme vyprávět.
Koukněte se
neděle 1. května 2016
Martiňák 1.5.2016
Hurá, už jsme tady!!!
Ubytovali jsme se, naobědvali a po vybalení a odpočinku jsme vyrazili na průzkum okolí. Našli jsme dopis Matky přírody, které se porouchaly hodiny. Budeme jí pomáhat dát všechno dohromady. Každý den nám nachystá dopis s úkolem. To bude bezva. Těšíme se.
Mrkněte na dnešní foto
zde
Ubytovali jsme se, naobědvali a po vybalení a odpočinku jsme vyrazili na průzkum okolí. Našli jsme dopis Matky přírody, které se porouchaly hodiny. Budeme jí pomáhat dát všechno dohromady. Každý den nám nachystá dopis s úkolem. To bude bezva. Těšíme se.
Mrkněte na dnešní foto
zde
neděle 3. dubna 2016
NOVÉ OBYVATELKY
Od středy máme ve škole nové nájemnice. Jsou to dvě džungaří slečny jménem Stydlinka a Bobulka. Poznáte, která je která? :-) Snad se jim u nás bude líbit!
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)


