úterý 6. prosince 2016
Mikulášská nadílka
Celé dnešní dopoledne jsme napjatě čekali, jestli nás příjde navštívit Mikuláš s čertem. A dočkali jsme se. Čerti byli hned 3 a nechyběli ani andělé. Pro každého z nás měli balíček, ale ten jsme nedostali jen tak. Museli jsme trošku zpívat, trošku sportovat a ukázat svoji trefu a obratnost. I tak některým z nás hrozilo, že s čertem poputují do pekla. Museli jsme se za ně přimluvit a pomoct jim zazpívat ještě jednu koledu. Pak jsme všichni svatosvatě slíbili, že budeme celý rok hodní a
budeme poslouchat doma i ve škole. Snad za námi zase za rok příjdou.
Další foto zde.
Omlouváme se za špatnou kvalitu.
neděle 20. listopadu 2016
vycházka k řece - 18.11.2016
Listopadové páteční dopoledne bylo slunečné, proto jsme se šli podívat do přírody. Ukázali jsme si, jak se na podzim celá změnila. Poznávali jsme jehličnaté i listnaté stromy, zkontrolovali pooraná pole a uklizené zahrady připravené na zimu. Cesta nás zavedla až za řeku, kde jsme obdivovali práci bobrů a datlů. Foto z vycházky zde
pondělí 31. října 2016
Halloweenské řádění
Už od rána jsme se připravovali - vyráběli jsme lucerničky, zdobili třídy a školu. Připomněli jsme si halloweenské tradice. Soutěžili jsme - lovili jablka v nádobě s vodou, oblékali strašidlo, hledali bonbóny v balóncích, vytvářeli mumii.
Večer jsme přivedli své rodiče a známé. Ukázali jsme jim svátečně vyzdobenou a nasvícenou školku a školu plnou dýní a strašidel. Pak už jsme rozsvítili své lampiony a vydali se na koledu obcí. Rodiče a kamarádi se na nás opravdu zodpovědně připravili. Závěr patřil stezce odvahy v sále kulturního domu. Téměř všechny děti našly odvahu a sálem plným strašidelných zákoutí, duchů a pavouků prošly. Děkujeme všem, kteří vyzdobili své domy a zahrady, připravili pro děti i rodiče sladké i hřejivé odměny.Halloweenský večer jsme si všichni užili!!!!

pondělí 24. října 2016
pondělí 17. října 2016
Vánoční focení
V pátek 21.10. se mohou děti vyfotit na sérii vánočních fotografií s kalendářem.
Cena celé série je 250,- Kč.
Ukázku vidíte zde
Cena celé série je 250,- Kč.
Ukázku vidíte zde
pondělí 10. října 2016
Dopravní hřiště
V pondělí 10.října jsme navzdory chladnému počasí vyjeli na Dopravní hřiště do Bohumína. Nejprve jsme si vyzkoušeli jízdu na kolech a koloběžkách. Šlo nám to docela dobře, snažili jsme se dodržovat všechny dopravní předpisy jako chodci i jako cyklisté. Ani počasí nás neodradilo, jízda nás pěkně zahřála. Když nám vyhládlo, přemístili jsme se do učebny, kde jsme si po svačince zopakovali, jak má správně vypadat jízdní kolo, jak se chovat na stezkách pro chodce a cyklisty i v běžném silničním provozu a nevynechali jsme ani dopravní značky a situace na křižovatkách. Paní lektorka i paní učitelky nás na závěr za naše vědomosti i jízdu pochválily.
Foto zde
neděle 25. září 2016
VELKÁ CENA MALÝCH ZOOLOGŮ
V pondělí jsme se vypravili do ZOO Ostrava, aby se čtvrťáci zúčastnili soutěže na téma NP Šumava. Pečlivě jsme se připravovali a snažili se. Na stupně vítězů jsme sice nevystoupali, ale v nabité konkurenci 67 družstev převážně pátých tříd jsme určitě ostudu neudělali. :-) Skončili jsme uprostřed!
Třeťáci vyčkali na startu se čtvrťáky, kde je podpořili. Poté se vydali na prohlídku ZOO, podívat se na tygry a želvy. :-) Jen toho pantera tam neměli! :-(
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)







