pátek 1. listopadu 2019
Mobilní planetárium u nás ve škole
V pátek 25. října přijelo k nám do školy Mobilní planetárium. V tělocvičně nafoukli svou velkou kopuli. My jsme se uvelebili na žíněnkách a měkkých podložkách a sledovali jsme zajímaví pořady. Děti z MŠ a naši prvňáčci viděli film Život stromu, druhá, třetí a čtvrtá třída se podívala více do kosmu ve filmu Astronomie pro děti.
Podívejte se na trailery k filmům zde a tady.
Oba filmy byly komentované a dostali jsme také pěkné pracovní listy, na kterých jsme si ověřili naši pozornost při promítání.
Pořady se nám moc líbily a rádi zase planetárium do školy pozveme.
Pouštění draků
Naší společnou akcí s rodiči bylo pouštění draků. První plánovaný termín nám nevyšel, jelikož byla zima a pršelo. Ale kdo si počká, ten se dočká. O týden později 14. října odpoledne bylo krásně teploučko a pofukoval slabý vítr. Všichni se snažili ze všech sil dostat draky na oblohu. Některým lítal drak hodně vysoko, jiní ho zvedli jen kousek. Ale všichni jsme si užili krásné počasí a zdravý pohyb. Za odměnu jsme si mohli opéct na ohni buřty. Nechyběla ani sladká odměna.
Naše třídy
Už jsme se po prázdninách rozjeli na plné pecky. Někteří toho během prázdnin hodně zapomněli a měli to těžší. Ale všichni jsme to zvládli a pomaličku doplňujeme naše znalosti o nové informace a pilně se učíme. I naši prvňáčci už poznají 7 písmen a skládají slabiky a slova.
pátek 30. srpna 2019
Září je tady, začíná škola!
Prázdniny rychle utekly a začíná nový školní rok. Jaká je organizace prvního týdne?
Pro prvňáčky:
pondělí - 8.00 - 8.45 zahájení školního roku
úterý - 8.00 - 9.45
středa 8.00 - 10.00
čtvrtek 8.00 - 11.40 podle rozvrhu hodin
pátek 8.00 - 11.40
V úterý už budou mít s sebou aktovku, přezůvky, sešity a další školní potřeby!
Družina bude po celou dobu navazovat na konec vyučování první třídy.
Pro 2. - 4. ročník:
pondělí - 8.00 - 8.45 zahájení školního roku
úterý a středa - 8.00 - 11.40
čtvrtek a pátek dle rozvrhu hodin
V úterý už budou mít s sebou aktovku, přezůvky, sešity a další školní potřeby!
V úterý 10.září se bude konat v 16.00 hodin schůzka rodičů dětí ze ZŠ a MŠ. Účast všech rodičů je nutná!!!
Těšíme se na nové žáčky, kamarády, na vaše zážitky z prázdnin.
Přejeme vám úspěšný školní rok 2019/2020!!
Kolektiv zaměstnanců ZŠ Věřňovice -
vedoucí učitelka Hedvika Kališová - třída I.(1. a 2.ročník)
paní učitelka Jarmila Wotkeová - třída II. (3. a 4. ročník)
paní Kateřina Prokopová - vychovatelka ŠD
paní Miroslava Púčeková - uklizečka
pondělí 17. června 2019
Štramberk - Kdo si hraje, nezlobí - 13.6.2019
Letošní školní putování za zážitky mířilo do Štramberka.
V programu spolku RIKITAN jsme navštívili jeskyni Šipku obývanou pračlověkem. Chtěl s námi vyměnit svou kost za naše boty, ale nedali jsme.
Pak jsme vyšlapali na náměstí. V muzeu Zdeňka Buriana jsme si vyslechli poutavé vyprávění o ilustrátorově životě, prohlédli si jeho obrázky z pravěku a zodpověděli pár testových otázek.
Ve stínu stromů jsme snědli svačiny a chvilku si odpočinuli. Pak nás čekala návštěva miniZOO. Pan Jeřábek nám zajímavě přiblížil život akvarijních a terarijních zvířat. Některé z nich jsme si mohli prohlédnou i mimo terarium. Ryby, želvy, ještěři, chameleon, opičky...... moc se nám líbily.
Zdolali jsme schody k Trúbě a vystoupali až na ochoz. Odměnou byl nádherný výhled do okolí. Až cestou dolů jsme si všimli kostry vězně v hladomorně. A tečkou za našimi zážitky byla návštěva pekárny. Viděli jsme, jak se vyrábějí štramberské uši. Také jsme si každý jedno ucho upekli a snědli. Mňam, to byla dobrota.
Plni zážitků a příjemně unaveni jsme mířili domů.
A tady je další foto.
V programu spolku RIKITAN jsme navštívili jeskyni Šipku obývanou pračlověkem. Chtěl s námi vyměnit svou kost za naše boty, ale nedali jsme.
Pak jsme vyšlapali na náměstí. V muzeu Zdeňka Buriana jsme si vyslechli poutavé vyprávění o ilustrátorově životě, prohlédli si jeho obrázky z pravěku a zodpověděli pár testových otázek.
Ve stínu stromů jsme snědli svačiny a chvilku si odpočinuli. Pak nás čekala návštěva miniZOO. Pan Jeřábek nám zajímavě přiblížil život akvarijních a terarijních zvířat. Některé z nich jsme si mohli prohlédnou i mimo terarium. Ryby, želvy, ještěři, chameleon, opičky...... moc se nám líbily.
Zdolali jsme schody k Trúbě a vystoupali až na ochoz. Odměnou byl nádherný výhled do okolí. Až cestou dolů jsme si všimli kostry vězně v hladomorně. A tečkou za našimi zážitky byla návštěva pekárny. Viděli jsme, jak se vyrábějí štramberské uši. Také jsme si každý jedno ucho upekli a snědli. Mňam, to byla dobrota.
Plni zážitků a příjemně unaveni jsme mířili domů.
A tady je další foto.
pondělí 3. června 2019
Den dětí s Posejdonem 31.5.2019
Naše kamarádství se členy vodáckého spolku Posejdon ve Věřňovicích úspěšně pokračuje. Připravili pro nás letos výbornou oslavu Dne dětí. Společně s rodiči a zkušenými instruktory jsme si mohli vyzkoušet plavbu na raftu. Byla také připravena stanoviště s úkoly, např. hod záchranným pytlíkem na cíl, chytání rybiček, vodácký slalom...Nechybělo ani správné občerstvení - opečený buřt. Počasí bylo jako na objednávku, odpoledne jsme si parádně užili.
Další foto zde
Divadlo Letadlo - Putování za ledním medvědem
V květnu za námi přijelo malé divadlo Letadlo s představením Putování za ledním medvědem.
Moc se nám líbilo, protože jsme nebyli jen pasivními diváky, ale mohli jsme se představení aktivně zúčastnit. Dozvěděli jsme se spoustu nového o životě na severním pólu, zahráli jsme si na cestovatele, zvířátka, eskymáky.
Moc se nám líbilo, protože jsme nebyli jen pasivními diváky, ale mohli jsme se představení aktivně zúčastnit. Dozvěděli jsme se spoustu nového o životě na severním pólu, zahráli jsme si na cestovatele, zvířátka, eskymáky.
Další foto zde
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)











