pondělí 17. června 2019

Štramberk - Kdo si hraje, nezlobí - 13.6.2019

Letošní školní putování za zážitky mířilo do Štramberka.

V programu spolku RIKITAN jsme navštívili jeskyni Šipku obývanou  pračlověkem. Chtěl s námi vyměnit svou kost za naše boty, ale nedali jsme.
Pak jsme vyšlapali na náměstí.  V muzeu Zdeňka Buriana jsme si vyslechli poutavé vyprávění o ilustrátorově životě, prohlédli si jeho obrázky z pravěku a zodpověděli pár testových otázek.
Ve stínu stromů jsme snědli svačiny a chvilku si odpočinuli. Pak nás čekala návštěva miniZOO. Pan Jeřábek nám zajímavě přiblížil život akvarijních a terarijních zvířat. Některé z nich jsme si mohli prohlédnou i mimo terarium. Ryby, želvy, ještěři, chameleon, opičky...... moc se nám líbily.

Zdolali jsme schody k Trúbě a vystoupali až na ochoz. Odměnou byl nádherný výhled do okolí. Až cestou dolů jsme si všimli kostry vězně v hladomorně. A tečkou za našimi zážitky byla návštěva pekárny. Viděli jsme, jak se vyrábějí štramberské uši. Také jsme si každý jedno ucho upekli a snědli. Mňam, to byla dobrota.

Plni zážitků a příjemně unaveni  jsme mířili domů.
tady  je další foto.

pondělí 3. června 2019

Den dětí s Posejdonem 31.5.2019


Naše kamarádství se členy vodáckého spolku Posejdon ve Věřňovicích úspěšně pokračuje. Připravili pro nás letos výbornou oslavu Dne dětí. Společně s rodiči a zkušenými instruktory jsme si mohli vyzkoušet plavbu na raftu. Byla také připravena stanoviště s úkoly, např. hod záchranným pytlíkem na cíl, chytání rybiček, vodácký slalom...Nechybělo ani správné občerstvení - opečený buřt. Počasí bylo jako na objednávku, odpoledne jsme si parádně užili.
Další foto zde

Divadlo Letadlo - Putování za ledním medvědem

V květnu za námi přijelo malé divadlo Letadlo s představením Putování za ledním medvědem.
Moc se nám líbilo, protože jsme nebyli jen pasivními diváky, ale mohli jsme se představení aktivně zúčastnit. Dozvěděli jsme se spoustu nového o životě na severním pólu, zahráli jsme si na cestovatele, zvířátka, eskymáky.


Další foto zde

čtvrtek 18. dubna 2019

18.4. odpoledne plné her a soutěží




Čtvrteční odpoledne bylo stále krásné počasí. Užili jsme si závěrečnou olympiádu, vytvářeli další obrázky, hráli si na hřišti.
Před večeří se rozdávaly odměny za nejlepší pokoj a úspěšné zvládnutí celé školy v přírodě.
Děti byly moc šikovné!!!!
Večer jsme se vyřádili na pyžamové párty a zítra hurá domů!!!
Závěrečné foto zde

švp Moravice 18.4. - Karlova Studánka

Část dětí bohužel skolila střevní infekce a museli odjet domů. My, kteří jsme odolali, jim teď posíláme moc pozdravů z výletu do Karlovy Studánky a přejeme hlavně brzké uzdravení.

Další foto z výletu zde
Počasí nám přeje, oteplilo se a krásně svítí sluníčko.
Odpoledne nás čeká lesní olympiáda. Pak už jen zabalit a užít si večerní pyžamovou párty.

středa 17. dubna 2019

zpráva z švp pro rodiče


Ve škole v přírodě se rozmohly střevní potíže. Situaci jsme konzultovali s místním pediatrem, který nám oznámil, že se nejedná o ojedinělou situaci, ale že se rotaviry a střevní infekce vyskytují v celém Moravskoslezském kraji.  Potíže nejsou způsobeny jídlem.

švp Moravice 17.4. - zvířata v lese

                                                                                                                          Dnes jsme  hledali v lese fotky lesních zvířat a povídali si o jejich životě. Vytvořili jsme krásné obrázky z přírodních materiálů.
Dopoledne jsme měli stezku odvahy - šli jsme lesem sami po stopách zvířat.  Zvládli jsme ji všichni!!! Nikdo se neztratil.

Další foto zde