čtvrtek 7. listopadu 2019

Schůzky rodičů

V úterý 19. listopadu se v 16.00 hodin uskuteční schůzka rodičů. Po jejím skončení budou v jednotlivých třídách probíhat konzultace k prospěchu a chování žáků.

pátek 1. listopadu 2019

Vánoční focení

V úterý 5.11. proběhne  od 8.00 hod. vánoční focení s p. Marcolovou.
Pokud máte zájem o foto, zapište dětem do deníčku a pošlete peníze. Cena sady je 270,- Kč. Sada bude vypadat takto:


Mobilní planetárium u nás ve škole



V pátek 25. října přijelo k nám do školy Mobilní planetárium. V tělocvičně nafoukli svou velkou kopuli. My jsme se uvelebili na žíněnkách a měkkých podložkách a sledovali jsme zajímaví pořady.  Děti z MŠ a naši prvňáčci viděli film Život stromu, druhá, třetí a čtvrtá třída se podívala více do kosmu ve filmu Astronomie pro děti.


Podívejte se na trailery k filmům zde a tady.

Oba filmy byly komentované a dostali jsme také pěkné pracovní listy, na kterých jsme si ověřili naši pozornost při promítání.

Pořady se nám moc líbily a rádi zase planetárium do školy pozveme.

Pouštění draků





 
     Naší společnou akcí s rodiči bylo pouštění draků. První plánovaný termín nám nevyšel, jelikož byla zima a pršelo. Ale kdo si počká, ten se dočká. O týden později 14. října odpoledne bylo krásně teploučko a pofukoval slabý vítr.  Všichni se snažili ze všech sil dostat draky na oblohu. Některým lítal drak hodně vysoko, jiní ho zvedli jen kousek. Ale všichni jsme si užili krásné počasí a zdravý pohyb. Za odměnu jsme si mohli opéct na ohni buřty. Nechyběla ani sladká odměna.

Naše třídy

     Už jsme se po prázdninách rozjeli na plné pecky. Někteří toho během prázdnin hodně zapomněli a měli to těžší. Ale všichni jsme to zvládli a pomaličku doplňujeme naše znalosti o nové informace a pilně se učíme. I naši prvňáčci už poznají 7 písmen a skládají slabiky a slova. 
     Podívejte se, jaké máme krásné třídy.....


pátek 30. srpna 2019

Září je tady, začíná škola!


Výsledek obrázku pro kreslené sluníčko
                                 Výsledek obrázku pro kreslený Å¡kolák


Prázdniny rychle utekly a začíná nový školní rok.  Jaká je organizace  prvního  týdne?

Pro prvňáčky:
pondělí - 8.00 - 8.45    zahájení školního roku
úterý -     8.00 - 9.45   
středa      8.00 - 10.00
čtvrtek    8.00 - 11.40     podle rozvrhu hodin
pátek       8.00 - 11.40
úterý už budou mít s sebou aktovku, přezůvky, sešity a další školní potřeby! 
Družina bude po celou dobu navazovat na konec vyučování první třídy.

Pro 2. - 4. ročník:
pondělí -                8.00 - 8.45    zahájení školního roku
úterý a středa -      8.00 - 11.40
čtvrtek a pátek       dle rozvrhu hodin
úterý už budou mít s sebou aktovku, přezůvky, sešity a další školní potřeby!



V úterý 10.září se bude konat v 16.00 hodin schůzka rodičů dětí ze ZŠ a MŠ.  Účast všech rodičů je nutná!!!

Těšíme se na nové žáčky, kamarády, na vaše zážitky z prázdnin.

Přejeme vám úspěšný školní rok 2019/2020!!

Kolektiv zaměstnanců ZŠ Věřňovice -
vedoucí učitelka Hedvika Kališová - třída I.(1. a 2.ročník)
paní učitelka Jarmila Wotkeová  - třída II. (3. a 4. ročník)
paní Kateřina Prokopová - vychovatelka ŠD
paní Miroslava Púčeková - uklizečka

Výsledek obrázku pro kreslený zaměstnanci ve škole

pondělí 17. června 2019

Štramberk - Kdo si hraje, nezlobí - 13.6.2019

Letošní školní putování za zážitky mířilo do Štramberka.

V programu spolku RIKITAN jsme navštívili jeskyni Šipku obývanou  pračlověkem. Chtěl s námi vyměnit svou kost za naše boty, ale nedali jsme.
Pak jsme vyšlapali na náměstí.  V muzeu Zdeňka Buriana jsme si vyslechli poutavé vyprávění o ilustrátorově životě, prohlédli si jeho obrázky z pravěku a zodpověděli pár testových otázek.
Ve stínu stromů jsme snědli svačiny a chvilku si odpočinuli. Pak nás čekala návštěva miniZOO. Pan Jeřábek nám zajímavě přiblížil život akvarijních a terarijních zvířat. Některé z nich jsme si mohli prohlédnou i mimo terarium. Ryby, želvy, ještěři, chameleon, opičky...... moc se nám líbily.

Zdolali jsme schody k Trúbě a vystoupali až na ochoz. Odměnou byl nádherný výhled do okolí. Až cestou dolů jsme si všimli kostry vězně v hladomorně. A tečkou za našimi zážitky byla návštěva pekárny. Viděli jsme, jak se vyrábějí štramberské uši. Také jsme si každý jedno ucho upekli a snědli. Mňam, to byla dobrota.

Plni zážitků a příjemně unaveni  jsme mířili domů.
tady  je další foto.